عوارض تبلیغات و تابلو

شهرداری مسئول زیباسازی شهر است و با هرگونه تبلیغ یا تابلو تبلیغاتی که در سطح شهر ایجاد شود برخورد نموده و معمولاً موجبات از بین رفتن آنها را فراهم می نماید.

شهرداری ها از مسئولیت زیباسازی شهر استفاده نموده و جهت تامین جزئی از هزینه های خویش اقدام به صدور مجوز تبلیغ در سطح شهر فی المثل در بلوارها و مکان های خاص می نمایند و یا اجازه نصب تابلوی تبلیغاتی به اصناف و مشاغل می‌دهند.

مطالب مرتبط | وکیل شهرداری تهران

اما در برابر مجوز تبلیغات و تابلو مبادرت به دریافت وجهی به عنوان عوارض تبلیغ یا تابلوتبلیغاتی می نمایند. لازم به ذکر است نحوه محاسبه عوارض و آیتم های تاثیرگذار در میزان عوارض از شهری به شهر دیگر متفاوت است و تابع دستورالعمل خاصی نمی باشد این موضوع موجب تبعیضات فراوانی شده است.

شهرداری ها صرفاً حق دریافت عوارض تبلیغ یا تابلو تبلیغاتی محلی را دارند و در خصوص گروه‌هایی که خدمات آنها وسیع تر از محلی و گاهی در سطح کشور گسترده باشد شهرداری نمی تواند بابت تابلوی آنها عوارض دریافت نماید.

امروزه مهمترین موسساتی که با شهرداری در خصوص عوارض تابلو دارای اختلافات حقوقی می‌باشند بانک ها هستند چراکه بانک ها در سطح کشور گسترده شده اند و محلی محسوب نمی گردند تا شهرداری بتواند از ایشان عوارض دریافت نماید.

این مطلب را مطالعه نمایید | عوارض تفکیک وافراز

در خصوص شهروندان نیز معمولاً اختلافات بر سر اصل عوارض یا میزان عوارض میباشد در هر صورت مرجع صالح رسیدگی به اختلافات در خصوص عوارض تبلیغات و تابلو تبلیغاتی به مانند اختلافات سایر عوارض، کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری ها می باشد و رای کمیسیون ماده ۷۷ قابل اعتراض در دیوان عدالت اداری است.

برای پیشرفت در دعاوی عوارض می‌بایست به قوانین مختلف و آرای دیوان عدالت اداری و رویه قضایی و همچنین سایر مسائل مربوطه مسلط بود که معمولاً شهروندان از تسلط کافی در این زمینه برخوردار نیستند .

بنابراین قبل از هرگونه اقدامی در این خصوص با مراجعه به وکیل دعاوی شهرداری در صدد حل مشکل خویش برآیید.

جهت مشاوره و طرح دعوا در خصوص عوارض تبلیغات و تابلو با وکیل دعاوی شهرداری کلیک نمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *