ضرب و جرح توسط کارکنان شهرداری

شهرداری مامور اجرای نظم در شهر می باشد. در برخی از موارد شهروندان در برابر اجرای وظایف شهرداری و کارمندان شهرداری ایستاده و مقاومت می نمایند.

مهترین این موارد، سد معبر و جلوگیری از تخلفات ساختمانی می باشد. متاسفانه بعضا شهرداری‌ها برای برخورد با مقاومت‌های شهروندان اقدام به استخدام کارمندان در واحد مبارزه با سد معبر و پلیس ساختمان می‌نمایند.

موارد بسیاری مشاهده شده است که ماموران سد معبر و پلیس ساختمان در صورت مقاومت شهروندان اقدام به ضرب و جرح شهروندان می‌نمایند مثل موردی که در منطقه ۴ تهران، ضرب و جرح ماموران سد معبر منجر به فوت یکی از شهروندان شد و موارد ضرب و جرح دستفروشان که در شهرهای مختلف توسط کارکنان شهرداری صورت گرفته است.

مطالب مرتبط | ممانعت از فعالیت کسبی

در هیچ جای شرع و قوانین ایران اسلامی مجوزی بابت ضرب و جرح شهروندان از سوی کارمندان شهرداری صادر نشده است.

خوشبختانه مراجع قضایی نیز در این موضوع، حساسیت زیادی از خود نشان داده اند. هیچگونه حق و نفعی برای شهرداری مهمتر از جان و تمامیت جسمانی و روحی شهروندان نیست و احاله وظیفه ایجاد نظم در شهر بر دوش شهرداری نمی‌تواند جوازی برای ضرب و جرح شهروندان باشد هرچند شهروندان در مقابل اجرای وظایف ماموران شهرداری مقاومت نموده باشند.

بنابراین به محض ایراد ضرب و جرح از سوی ماموران شهرداری به هر دلیل با مراجعه به وکیل دعاوی شهرداری و بهره گیری از تخصص ایشان در دعاوی علیه شهرداری تا کسب نتیجه مطلوب و جلوگیری از تجری سایر ماموران شهرداری به دعوای قضایی خویش ادامه داده و از حضور وکیل متخصص دعاوبشهرداری استفاده نمایید.

جهت مشاوره و طرح دعوا در خصوص ضرب و جرح توسط کارکنان شهرداریبا وکیل دعاوی شهرداری کلیک نمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *