تنظیم قرارداد

روابط حقوقی بین مردم در جامعه نیازمند وجود چارچوب معین و صحیحی می باشد……

تا موجب برقراری نظم در سطح جامعه و همچنین در رابطه بین طرفین گردد که علم حقوق این رابطه را “عقد” یا در کلام عامه مردم “قرارداد” می نامد.

بدیهی است که وجود یک قرارداد قانونمند و داراب اسلوب معین، تضمین کننده حقوق و تکالیف طرفین بوده و پایبندی به آن موجب جلوگیری از اختلافات احتمالی می گردد.

بنابراین مشخص است که تنظیم مناسب یک قرارداد امری مهم و اساسی است و موجب پیشگیری از تبعات و آثار منفی در حقوق طرفین می گردد.

مع الاسف در جامعه کنونی، اکثر افراد به این گمان که تنظیم قرارداد، امری سهل و آسان است بدون اطلاع از مبانی حقوقی کافی، شخصا اقدام به تنظیم قرارداد می نمایند، لیکن پس از ایجاد مشکل، به فکر راه چاره افتاده و با هزینه های هنگفت مبادرت به طرح دعوا و پیمایش مسیر فرسایشی مراجع قضایی می نمایند، امری که مشخص نیست که آیا به نتیجه مطلوب می رسد یا خیر.

بنابراین تنظیم صحیح قرارداد در حکم پیشگیری از وقوع تبعات قرارداد ناصواب است و طرح دعوا و مراجعه به مراجع قضایی پس از ایجا د مشکل ناشی از قرارداد غیر صحیح در حکم معالجه است و مسلما پیشگیری بهتر از معالجه می باشد.

گروه وکلای یسنا ضمن بهره مندی از دانش وکلای متخصص و مجرب، در زمینه های مختلف، اقدام به تنظیم قراردادهای شهروندان به نحو تخصصی می نماید تا از مشکلات و تبعات بعدی قراردادها پیشگیری شود.

رزور وقت جهت تنظیم قرارداد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *